JnO 1964-2014 plus gratis Jno 1964-2016 (wersja angielska)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: studio c2
Kod produktu: 9788363037147

Opis

JnO 1964-2014 plus gratis Jno 1964-2016 (wersja angielska)
Bogusław Klimsa
Wojciech Siwek


Wydawnictwa z okazji 50-lecia festiwalu „Jazz nad Odrą” (w eleganckim etui)

W 2014 roku Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą” obchodzi jubileusz swojego 50-lecia. Wojciech Siwek i Bogusław Klimsa stworzyli niepowtarzalne 2-tomowe wydawnictwo.

Tom I – BIAŁY (monografia) to zbiór chronologicznie zapisanych informacji (plakaty, kalendarium, laureaci, biuletyny, dyskografia, miejsca wszystkich koncertów, wspomnienia uczestników, fragmenty wywiadów) z bogato ilustrowaną, w większości niepublikowanymi dotychczas zdjęciami.

TOM II – CZARNY (album) to album prezentujący fotografie muzyków, zespołów od pierwszego festiwalu po 49., który miał miejsce w 2013 roku. Autorami zdjęć są: Krzysztof Basel, Jan Bebel, Mariusz Czułczyński, Tadeusz Drankowski, Marek Dudek, Waldemar Faściszewski, Łukasz Gawroński, Paweł Golusik, Marek Grotowski, Piotr Guzek, Jerzy Hajdul, Jerzy Hankiewicz, Adam Hawałej, Marek Karewicz, Bogusław Klimsa, Piotr Kłosek, Henryk Kotowski, Maciej Kulczyński, Bogdan Nastula, Bogusław Rawiński, Tadeusz Rolke, Jacek Samotus, Marian Sanecki, Romuald M. Sołdek, Tadeusz Szwed, Zbigniew Warzyński, Przemek Woźny, Wojciech Zawadzki.

Monografia w wersji angielskiej została wydana z okazji EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY 2016. Jest to zbiór chronologicznie zapisanych informacji (plakaty, kalendarium, laureaci, biuletyny, dyskografia, miejsca wszystkich koncertów, wspomnienia uczestników, fragmenty wywiadów) z bogato ilustrowaną, w większości niepublikowanymi dotychczas zdjęciami, uzupełniona o lata 2015 i 2016.

Bogusław Klimsa
Muzyk, dziennikarz, kompozytor muzyki teatralnej i piosenek, reżyser, autor reportaży telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych. Przygodę z jazzem zaczynał w Katowicach na przełomie lat 50. i 60., współtworzył wtedy szkolne, dixielandowe zespoły. Podczas studiów we Wrocławiu dał się poznać jako kompozytor i akompaniator w studenckich teatrach. Z własną sekcją instrumentalną pracuje w wielu polskich estradach, akompaniując piosenkarzom i aktorom. Jest obserwatorem prawie wszystkich festiwali JAZZ NAD ODRĄ. Przez wiele lat czynnie uczestniczył w ich organizacji. W latach 1972–1975 pracował w Biurze Prasowym oraz w zespole redakcyjnym BIULETYNU FESTIWALOWEGO. W latach 1973–1975 był członkiem komisji kwalifikacyjnej konkursu. W TVP Wrocław realizował w latach 1989–2008 liczne studia i reportaże z festiwalu. W tym czasie powstało także pięćdziesiąt sześć zapisów koncertów zespołów uczestniczących w JAZZIE NAD ODRĄ. Tak bogata dokumentacja pozwoliła na realizację pięcioodcinkowego serialu PANORAMA POLSKIEGO JAZZU emitowanego w latach 90. w Telewizji Wrocław.

Wojciech Siwek
Członek rady artystyczno-programowej festiwalu JAZZ NAD ODRĄ. Związany z imprezą (przez wiele lat jako kierownik) od jej pierwszej edycji w 1964 roku. Studiował budownictwo lądowe na Politechnice Wrocławskiej (magister inżynier), kierował klubem PAŁACYK, administrował STUDENCKIM TEATREM KALAMBUR, gdzie też sprawdzał się na scenie w słynnym spektaklu W RYTMIE SŁOŃCA. Założył wrocławski oddział POLSKIEGO STOWARZYSZENIA JAZZOWEGO w czasach, kiedy PSJ był jedną z ważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce. Chichot historii sprawił, że w 2012 roku postawił wniosek o likwidację tego oddziału. Współtworzył słynny klub jazzowy RURA i nadal marzy o jego reanimacji. W historii polskiej fonografii zapisał się jako właściciel jednego z pierwszych specjalistycznych prywatnych sklepów płytowych we Wrocławiu. Gdy Internet był tylko mrzonką fantastów, w jego sklepie Bemol można było zamówić każdą pozycję ze światowych katalogów.

Format: 23,8 x 27 cm
Ilość stron: 240 (tom I), 176 (tom II), 168 wersja angielska
Oprawa: twarda z obwolutami
Rok wydania: 2014 / 2016

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl